колонка дитячого психолога

Діти та іноземна мова


Діти досить легко стають білінгвами. При цьому вони практично не плутають між собою слова різних мов. Сприйняття дитини буквально «заточене» на формування мови. До 10 років у дитини вже остаточно сформовані зв'язки для сприйняття і відтворення рідної мови і все складніше стає «втиснути» нові звуки. Рідна мова формує жорстку систему, тому вже не так просто вчити нову мову. Чим старшою стає дитина, тим більше він налаштовується на звуки, які чує найчастіше. Завдяки чому дітям легше вчити іноземну мову?

1. У малюків активно формуються нейронні зв'язки. Мозок звикає до фонетики мови, яку дитина чує постійно. Її слух натренований на сприйняття нових слів, звуків і вона легко відрізняє фонетику однієї мови від іншої. Вже з трьох місяців дитина намагається повторювати звуки, які чує. Те саме «гуління» - це можливість спробувати як звучить мова, як можна розтягувати голосні. В цей час формується мовна діяльність.

2. Діти навчаються в грі. Так вони будують асоціативні зв'язки, тренують сприйняття і пам'ять. Тому пов'язувати предмети з назвами їм простіше. І вони міцніші закріплюються в пам'яті. Мова запам'ятовується легко.

3. Діти можуть запам'ятовувати великий обсяг інформації. До трьох років дитина дізнається більше, ніж може дізнатися за життя. Її мозок легко обробляє інформацію, відкладає в пам'яті, формує нові навички. Їй не потрібно нічого заучувати. Вона вбирає швидко і помічає те, що не завжди можуть помітити дорослі. Це необхідно для того, щоб дитина якомога швидше навчилася і стала самостійною. В дітей закладена здатність швидко вивчати мову, бо для базової життєвої безпеки їй важливо бути зрозумілим і розуміти. І ми легко можемо використати цей момент для навчання іноземної мови.

4. Діти постійно тренуються в мові. Вони співають, розтягують голосні, озвучують свої дії. І на відміну від дорослих, не соромляться звучати невірно. Діти сприймають другу мову природно. Їм не потрібно докладати багато зусиль для запам'ятовування і відтворення іноземних слів. Вся їх природа працює на те, щоб сприймати нове. Тому дати можливість дитині вивчати іноземну мову в дитинстві — добра застава для її майбутнього
Made on
Tilda