колонка дитячого психолога

Адаптація до садочку

Адаптаційний період дитини до саду може бути непростим для усієї сім'ї. Як допомогти своїй дитині швидко звикнути до нових умов? Перше, що нам важливо розуміти щодо цього періоду - що всі прояви абсолютно нормальні. Примхи, істерики, поганий настрій, прояв невластивих рис - це нормально в період звикання. Під час адаптації дитини відбувається перебудова всіх систем організму. У чому це може виражатися?
• Регрес навичок. Дитина різко «забуває» як ходити в туалет, як тримати ложку, як одягатися.
• Погіршення сну і апетиту. Відмовляється їсти незнайому їжу. Погано засинає, прокидається зі сльозами.
• Дитина виглядає пригніченою і млявою.
• Вередує, плаче, закочує істерики.
• Зниження ігрової активності. Дитина не цікавиться новими іграшками або іграми з однолітками.
• Може проявлятися агресія. «Якщо я буду тут погано себе вести, мене заберуть додому». • Зниження імунітету.

У цей період дитина особливо схильна до впливу інфекцій. Може “тікати у хворобу”. Дитина хворіє, його залишають вдома, в комфортній обстановці. Так може тривати досить довго. Що можна зробити, щоб полегшити період адаптації для вашого малюка?
1. До надходження в сад розповідати дитині про те, що це таке, що там роблять, який режим. Неодноразово підкреслювати, що ввечері всіх дітей забирають, на ніч ніхто не залишається.
2. Провести екскурсію по саду. Показати приміщення, іграшки, познайомити з вихователями.
3. Пограти в «дитячий садок». У грі програти всі моменти перебування дитини (або улюбленої іграшки) в саду - як віддають дітей, як дітки грають разом, йдуть снідати, сплять і приходять на заняття. І, обов'язково, як їх забирають з саду.
4. Створити ритуал прощання і зустрічі (поцілунок, привітання долоньками). Використовувати його не тільки, коли дитина йде в садок, а кожен раз, коли ви розлучаєтесь.
5. Привчати до самостійності. Вчити дитину одягатися, їсти і ходити в туалет. Також навчати як просити допомогу у дорослих. Це не тільки важливі навички для перебування в саду. А й демонстрація дитині, що вона може справлятися сама. Це допомагає значно знизити її тривогу.
6. Навчати дитину грати з іншими дітьми. Підказувати як познайомитися або почати гру.
7. Привчати дитину вдома до режиму дитячого садка.
8. Самим батькам залишатися спокійними щодо перебування дитини в саду. Малюк відчуває вашу тривогу і переймає її.  Пам'ятати, що це просто період і всі негативні прояви абсолютно нормальні та тимчасові. Якщо період адаптації затягується (довше двох тижнів) можна звернутися за допомогою до психолога дитячого садка. В ігровій формі він допоможе дитині освоїтися в нових умовах.
Made on
Tilda